sobota, 27 kwietnia 2019

Festiwal tulipanów w ogrodzie KeukenhofJest taki kraj na świecie, który słynie z tulipanów, a tulipany swój dom znalazły w Keukenhof. Ogród położony jest pomiędzy Amsterdamem a Hagą, w miejscowości Lisse. Oprócz ponad 7 milionów kwitnących cebulek kwiatów wiosną, swój urok zawdzięcza tym, że czynny jest tylko w okresie 21.03-19/25.05. Odwiedza go prawie milion turystów rocznie! Na mnie wywarł ogromne wrażenie, ponieważ kocham piękne miejsca, a Keukenhof właśnie taki jest. Każdy mężczyzna powinien zabrać swoją wybrankę w to miejsce, a na pewno na pewien czas będzie zwolniony z zakupów bukietów. Poniżej znajdziecie najważniejsze informację dotyczące organizacji wycieczki do ogrodu tulipanów, a także praktyczne wskazówki, które ułatwią wizytę. 

1. BILET WSTĘPU

Cena biletu - 17 euro
Cena biletu z dojazdem - 30 euro

Jeżeli nie macie auta, to polecam zakup biletu z dojazdem.

2. DOJAZD

Autem - google maps 😊

Komunikacją miejską - polecam wybrać opcję metra i dojechać linią 52 na Europaplein. Stamtąd mamy autobus bezpośrednio do parku Keukenhof. Jeżeli kupimy bilet z dojazdem, to tylko okazujemy osobie koordynującej, natomiast na miejscu też jest możliwość zakupu biletu (14 euro/ dwie strony). Autobus jedzie ok. 30 minut, ale weźcie pod uwagę że może jechać dłużej przez korki. na trasie. Poniżej mapa, którą udostępnia bezpośrednia strona Keukenhof:3. WSKAZÓWKI

- na miejscu są restauracje, gdzie zaspokoicie swój głód i pragnienie (ceny od 6 do kilkunastu euro),
- na miejscu możecie też wynająć rejs łódką wzdłuż pól tulipanów (cena biletu 8 euro, dziecko 4 euro),
- na wejściu koniecznie pobierzcie darmową mapkę z planem parku,
- nie przestraszcie się kolejkami do toalet przed wejściem do ogrodu, po wejściu jest sporo toalet i bez kolejek,
- jeżeli chcecie uniknąć największej ilości turystów wybierzcie się w godzinach 8.00 - 11.00, my byliśmy około 12.00 i już było bardzo wielu zwiedzających, możecie też spróbować w godzinach 16.00 - 19.30 (jeżeli kupujecie bilety na miejscu, najpóźniej je dostaniecie o 18.00!). 
- powrót z parku może się wydłużyć na ogromne kolejki do autokarów, zwracajcie uwagę na tabliczki przy kolejkach oczekujących,
- nie zwracajcie uwagi na tablice z miejscem docelowym wyświetlanych na autobusach, ponieważ zdarza się że zmieniają, najlepiej pytać osób koordynujących.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz