piątek, 12 kwietnia 2019

Jeden dzień jak z bajki? Tylko w Disneylandzie!

Jeżeli marzysz, aby poczuć się jak w bajce i spotkać swoich największych idoli z dzieciństwa to wybór jest tylko jeden - Disneyland Paris. Obecnie Disneyland składa się z dwóch parków: Disneyland Park i Walt Disney Studio. Pierwszy z nich to ten starszy i z pięknym zamkiem Śpiącej Królewny, natomiast drugi otwarto 17 lat temu i możecie tam zobaczyć m.in. jak tworzy się efekty specjalne filmów. Jeżeli wybieracie się na jeden dzień, to zdecydujcie wykupić się bilet do jednego z parków, ponieważ ciężko Wam będzie ogarnąć dwa przy kolejkach, które są w ciągu dnia. 

Disneyland Park

Cena biletu - zależą od sezonu oraz od dnia tygodnia (w marcu, w tygodniu cena 49 euro)
Dojazd - kolejką typu R w kierunku stacji z myszką miki, czas ok. 45 minut. Warto kupić bilet powrotny, ponieważ na stacji zazwyczaj są kolejki w kasach. Duże kontrole biletów, więc sprawdźcie, czy macie bilet na strefę 5, aby kontroler Was nie zaskoczył. 

Wskazówki co warto:
1. Zainstalować apkę Disneyland Paris, która na bieżąco pokazuje czas oczekiwania do poszczególnych atrakcji oraz o której są jakieś wydarzenia specjalne (np. parada)
2. Przyjechać od samego otwarcia. Nie ma takich tłumów i można zaliczyć najciekawsze atrakcje bez długiego oczekiwania, które później może sięgać aż do 60-70 minut.
3. Wziąć coś swojego do jedzenia, ponieważ na miejscu jest dość drogo a posiłki są po prostu mocno średnie.
4. Ustalić sobie trasę zaliczania atrakcji przed przyjazdem (tych must see), aby później spontanicznie chodzić do tych, na których mniej zależy. 
5. Wygospodarować czas na Disneyowską paradę!!

Atrakcje, które polecam:

1.  Star Wars Hyperspace Mountain

Zdecydowany lider wśród stałych atrakcji parku. Kolejka, niczym mały rollercoaster. Obracasz się 360' i wokół własnej osi! POLECAM!2. Star Tours: l'Aventure Continue

Przypomina kino 3D, ale jednak jest to ciekawa podróż ze złotym robotem (nigdy ich nie znałam, bo nie jestem fanką Gwiezdnych Wojen w przeciwieństwie do mojego męża). Osoby, które mają silną chorobę lokomocyjną lepiej niech sobie odpuszczą tę przejażdżkę.

3. Indiana Jones and the Temple of Peril

Wsiadamy w starodawne wagoniki i jedziemy w przygodę z Indiana Jones'em. Druga atrakcja po rakiecie Star Warsów. 4. Pirates of Caribben

Dla fanów Jacka Sparrowa pozycja obowiązkowa. Nie ma tutaj adrenaliny i szaleństwa, ale jest wspaniała inscenizacja i charakteryzacja postaci. Są tak realne, że przez chwilę miałam nadzieję, że widziałam Johnny'ego Deppa we własnej osobie. 
5. It's a small world

Nie oczekujmy szybkiej akcji, ani podniesionego ciśnienia, ale obiecuję Wam, że płynąc łódką uśmiech nie zejdzie Wam z twarzy. Przeurocze miejsce i rejs dookoła świata. Pozostałe atrakcje ujrzycie w zależności od czasu jaki Wam zostanie.

Każdy odwiedzający park nie może przeoczyć Parady! Jest to moment, który przeżywałam tak samo mocno jak głośny był pisk dziewczynek na widok Elsy i Anny. Gdy tylko zobaczyłam pierwsze postacie i te majestatyczne wozy, łzy napłynęły mi do oczu i szczerze się wzruszyłam. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz