czwartek, 28 listopada 2019

Algarve, wybrzeże najpiękniejszych plaż w Europie


Wybrzeże Algarve co roku otrzymuje wyróżnienie za najpiękniejsze plaże w Europie
W zupełności się nie dziwię, ponieważ złoty piasek otoczony pomarańczowymi klifami przy dźwiękach odbijającej się wody z oceanu, którego kolor powala. Subiektywnie potwierdzam, te plaże są najpiękniejsze w Europie. Wyróżniam dla Was 14 plaż, a te pogrubione to moje ulubione
i #mustsee. W nawiasie oznaczam Wam, w której części regionu je znajdziecie. Regiony zostały opisane w TYM poście

1. Praia da Dona Ana (południe)

Popularna plaża w Lagos,  prowadzą do niej charakterystyczne dla tej części Algarve drewniane schody. Znajdziecie tam knajpę, ale poza sezonem jest nieczynna.


2. Praia do Camilo (południe)

Przeurocza plaża, tuż za Praia da Dona Ana, z turkusowo – granatową wodą. Prowadzą do niej drewniane schody, z których rozpościera się przepiękny widok. Plaża się podzielona na dwie części przez skały, obie łączy tunel wydrążony w klifie.3. Praia da Fuseta (wschód)

Nie spotkacie tutaj oceanu, a zatokę pomiędzy wybrzeżem a wyspą. Zaletą tej sytuacji jest, że w przeciwieństwie do niskiej temperatury oceanu, tutaj woda jest zdecydowanie cieplejsza.  Na plaży są urocze parasole niczym na rajskiej wyspie (choć nigdy na takiej nie byłam 😋). Idealne miejsce dla osób, które trenują kitesurfing lub windsurfing.4. Praia da Rocha (południe)

Przepiękna, piaszczysta i bardzo szeroka plaża w Portimao! Dzięki temu, że znajduje się w mieście, jest rozbudowana infrastruktura i wzdłuż całej długości jest promenada z restauracjami i barami.

5. Praia do Burgau (południe)

Pomiędzy Lagos, a Sagres znajduje się małe, rybackie miasteczko Burgau. Wśród skał, budynków posiada plażę. Warto ją zobaczyć z klifu po lewej stronie (patrząc w stronę oceanu), ujrzycie piękny widok na miasto, plaże, klify i ocean.

6. Praia do Beliche (zachód)

Marzy Ci się surfing? To tylko tutaj! Plaża, która kipi duchem surfera i będąc tam chwilę na pewno zapragniesz spróbować tego sportu. Na miejscu znajduje się również knajpka.7. Praia do Tonel (zachód)

Plaża odkryta przez przypadek, wracając z Twierdzy w Sagres możecie ujrzeć majestatyczną plażę wśród pomarańczowych klifów.

8. Praia da Mareta (zachód)

Jesteś w Sagres? Zajrzyj koniecznie do Praia da Mareta, a najlepiej usiądź na drinka w jednej z knajpek i zanurz się w mocy płynącej z oceanu. W sezonie powinna być otwarta Restauracja Raposo z tarasem na plaży.


9. Praia Batata – Estudantes (południe)

Moja ulubiona! Odkryta w trakcie wyjazdu, dla której zmieniliśmy trasę. Nie zawiodłam się, ukryta plaża za wydrążonym przejściem w skale. Po wyjściu z tunelu ukazuje się piękny most łączący dwa klify i mała, urocza plaża. Znajdziesz ją w Lagos, w google wpisz Beach Estudantes.

10. Praia dos Tres Irmaos (południe)

Plaża, której końca nie widać, a dodatkowo posiada wiele jaskiń i przejść? To właśnie plaża trzech braci w Alvor. Znajdują się tam restauracje oraz duży parking. W sezonie prawdopodobnie będzie ciężko o miejsce.

11. Praia do Carvoeiro (południe)

Kto nie zna włoskiego Positano, to szybko nadrabia, ponieważ Carvoeiro i plaża u stóp miasta jest jego portugalską wersją. Przy plaży znajduje się wiele restauracji oraz macie szansę złapać wycieczkę, która zaprowadzi Was do wnętrza słynnej jaskini Benagil.

12. Praia de Benagil (południe)

Bardzo mała plaża, ale przy najpopularniejszej jaskini wybrzeża Algarve. Stąd przy dobrych warunkach macie szansę samodzielnie dopłynąć do jaskini Benagil. Odradzam jednak tę opcję, nie ma co igrać z naturą i potęgą oceanu. Wierząc przewodnikowi z wycieczki po jaskiniach, latem jest ona bardzo zatłoczona.

13. Praia da Marinha (południe)

Co roku wybierana do jednej z najpiękniejszych plaż w Europie. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest przepiękna! Prowadzi do niej zejście wśród skał, następnie dochodzimy do restauracji i już tylko drewniane schody dzielą nas od złotego piasku.

14. Praca dos Pescadores (wschód)

Plaża w miasteczku Albufeira. Długa plaża, która kończy się u stóp miasta wzniesionego na klifach.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz