niedziela, 10 czerwca 2018

#chcętoprzeżyć na deskorolce!

Nigdy nic nie wygrałam w żadnym internetowym konkursie, zaczęłam nawet wątpić w ich sens, aż do połowy maja! To właśnie wtedy dostałam potwierdzenie, że dostałam się do I etapu konkursu #chcętoprzeżyć, czyli akcji organizowanej przez KatalogMarzeń.pl
O co chodzi? Znalazłam się wśród 600 szczęśliwych ludzi, którzy nie boją się przeżyć życia, a nie tylko żyć życiem. Oficjalnie nazwano nas testerami marzeń i każdy z nas mógł wybrać marzenie, które chce spełnić. Mój wybór padł na naukę jazdy na deskorolce. Dlaczego? O tym dowiecie się za chwilę...

W zeszłym roku kiedy byłam na jednej z kalifornijskich plaż, a dokładnie na hipsterskim Venice Beach, to właśnie tam na promenadzie mijali mnie wyluzowani ludzi na deskorolkach, rolkach czy hulajnogach. Po jednej stronie tzw. performersi, a z drugiej szeroka, piaszczysta plaża z rozmaitym grafitti na palmach i po środku skatepark. Wchodząc tam, nie da się nie poczuć klimatu i luzu Venice Beach. 

I to właśnie w maju 2017 w mojej głowie powstał pomysł, że fajnie by było kiedyś spróbować. W kwietniu dowiedziałam się o akcji #chcętoprzeżyć i pomyślałam - czemu nie? co mi szkodzi? Zgłosiłam się i tak oto 07 czerwca mogłam spełnić swoje marzenie i odbyłam pierwszą lekcję nauki jazdy na deskorolce z Rafałem ze SkateBoard School

Rafał okazał się super gościem, bardzo pomocnym i wyrozumiałym. Z wymaganym luzem i jestem pewna, że idealnie by się wpasował w kalifornijskie klimaty Venice Beach. Na wstępie muszę się przyznać, myślałam że jazda na deskorolce jest zdecydowanie łatwiejsza, ale jednak już pierwsze zadania pokazały, że to nie będzie takie hop-siup. Lekcja trwała 1 godzinę i w trakcie jej trwania poznałam, te wszystkie obce zwroty, które rozumieją tylko skejci. Najpierw dowiedziałam się, że jestem goofym, a raczej mój sposób jazdy na desce nazywa się jak postać z Disneya (prawa noga na desce, lewą się odpycham). Weryfikuje to silniejsza noga, tak samo jak przy snowboardzie. Później poznawałam kolejne nazwy, takie jak backside, frontside, switche, flipy i inne. Największe trudności sprawił mi obrót na deskorolce o 180', a niby tak fajnie wygląda, tak prosto. 


Lekcję zaczęliśmy od rozgrzewki i poznania podstawowych pozycji. Nie da się ukryć, że najbardziej czekałam na jazdę po asfalcie i w końcu się doczekałam. Jak zwykle na początku teorię przekuć w praktykę było trudno i nauka szła dość opornie, ale udało się i kilka metrów przejechałam samodzielnie. Na koniec Rafał mnie zaskoczył i zaprowadził na park. W tym momencie poczułam prawdziwe przerażenie, ale i też podekscytowanie. Stresowałam się, że będę przeszkadzać innym, którzy chcą się wyszaleć i doskonalić umiejętności, ale nic z tego. Nie spotkałam się z żadnym dziwnym spojrzeniem, przecież każdy kiedyś się uczył, prawda? Ludzie byli naprawdę wyrozumiali. No i tak, pierwszy raz w życiu wjechałam na skatepark, wykorzystałam nabyte umiejętności przez ostatnią godzinę. Czy nauka jazdy na deskorolce spełniła moje oczekiwania i faktycznie okazało się to takie super? Na pewno nie żałuję, że spróbowałam. Cieszę się, że mogłam poznać się z tą fantastyczną formą poruszania się po mieście co daje mega luz i flow. Na pewno chcę to jeszcze w przyszłości powtórzyć! Dzięki akcji #chcętoprzeżyć już wiem jaką szkołę wybiorę. 😀W tym momencie chcę bardzo podziękować Katalogmarzeń.pl , że mogę brać udział w tej super akcji i być jednym z testerów marzeń. Wykonujecie kawał dobrej roboty i pomagacie nam zbierać wspomnienia, kolekcjonować przeżycia i spełniać marzenia, w skrócie uszczęśliwiacie nas na maxa!
Mam nadzieję, że będę mogła nadal być Waszą testerką i spełniać moje marzenia, a Was moi Drodzy zachęcam do wzięcia udziału w kolejnej edycji, a teraz wpadnijcie na stronę Katalogu Marzeń (kliknij w obraz poniżej) i spełnijcie swoje lub pomóżcie bliskiej osobie spełnić ich marzenia. Dla tych uśmiechów, bycia szczęśliwym WARTO! Pamiętajmy, że życie jest jedno i warto je przeżyć na własnych zasadach!


1 komentarz:

 1. subhanallah, bagus sekali artikelnya. memang saya masih mersakan tidak terlalu mudah untuk bisa selalu berpikiran positif. biasanya karena ada pengalaman yang kurang menyenangkan atau kurang baik dengan hal itu.

  Obat Vitiligo

  Obat Vitiligo Ampuh

  Obat Herbal Vitiligo

  Obat Bercak Putih pada Kulit

  Cara Cepat Menghilangkan Vitiligo

  Mujtaba Pusat Herbal Terbaik

  Pom Mini Termurah Kualitas Ok

  OdpowiedzUsuń