wtorek, 16 października 2018

#1 Floryda - podróż w przestworza - Kennedy Space Center

Dzisiaj zabieram Was z niezapomnianą podróż w kosmos. Na pewno każdy z nas leżąc nocą i patrząc w gwiazdy, zastanawiał się "a co tam się dzieje?" Kennedy Space Center na Florydzie zabiera nas w całodzienną podróż nie z tej ziemi.
Kennedy Space Center Visitor Complex mieści się około godziny drogi od Orlando. Całodzienny bilet kosztował $60 plus $10 za wjazd na parking (cena za auto). My bilety kupiliśmy wcześniej na stronie atrakcji, ale na spokojnie możecie kupić bilet w dzień przyjazdu, szczególnie jeżeli planujecie przyjazd od rana. Na miejscu otrzymacie całodzienny harmonogram pokazów, spotkań z astronautą, projekcji filmów. 

Na początku warto wybrać co chcecie koniecznie zobaczyć i na co się udać, ponieważ niektóre pokazy są tylko raz dziennie. Idąc ku centrum kompleksu, miniecie tzw. Garden Space. Umiejscowione tam są różnego rodzaju statki kosmiczne, a także kokpity i macie możliwość sprawdzenia jak to wyglądało kiedyś i jak "wygodne" życie mieli astronauci.  Z atrakcji na pewno polecam film w kinie IMAX zatytułowany "The Beautiful Earth". Lektorem jest Jennifer Lawrence, a w dokumencie możemy zobaczyć widok Ziemi z kosmosu. Zdjęcia są zrobione ze stacji ISS, które ukazują zmiany jakie człowiek wprowadził na naszej planecie. 

Punktem obowiązkowym na pewno jest Atlantis, gdzie możemy spróbować wylądować rakietą na symulatorze lotu oraz przejść tunelem wielkości kabiny, którą poruszają się astronauci. Ujrzymy także elementy, stroje z czasów pracy wahadłowca Atlantis.Ostatnim najciekawszym punktem zwiedzania jest wycieczka busem do centrum NASA, gdzie budują kolejne rakiety a także do miejsca gdzie możemy zobaczyć odtworzony statek kosmiczny i historię walki o podbój księżyca. Sami możemy być częścią tej historii i dotknąć osobiście kawałka księżyca. 


Na kompleks Kennedy Space Center najlepiej poświęcić cały dzień, czyli ok. 6-7h. Centrum Kosmiczne im. Kennedy'ego jest na pewno warte zobaczenia, zabiera w niecodzienną przygodę i spełnia marzenie z dzieciństwa, podboju kosmosu. Po wizycie jednak w zachodnim Universal Studios (moją relację z Universal możecie przeczytać TUTAJ) mam większe oczekiwania po tego typu parkach i zdecydowanie podróż w kosmos nie wykorzystuje swojego potencjału. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz